Vrátenie tovaru do 14 dní

Netrafili ste sa? Alebo máte nakoniec inú predstavu?

Nie ste so zakúpeným tovarom v internetovom obchode www.fengsuej-obchod.sk spokojní? Ako postupovať, keď zakúpený tovar chcete vrátiť v zákonnej 14 dennej lehote.

V prípade, že ste spotrebiteľ, máte podľa § 1829 občianskeho zákonníka (zákon č. 89/2012 Zb.) Právo zakúpený tovar vrátiť bez udania dôvodu, a to do 14 kalendárnych dní od dátumu prevzatia tovaru.

V prípade, že nie ste spotrebiteľ, teda tovar nakupujete v rámci svojej obchodnej alebo podnikateľskej činnosti (o čom rozhoduje uvedení IČO na nákupnom doklade / v objednávke), právo na odstúpenie vám nevzniká.

Kde tovar vrátiť

Peter Kalaj - RED FENIX
Národná 676/11
01001 ŽilinaVrátený tovar prosíme dobre zabaľte, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy.

Prosíme, uveďte tovar pokiaľ možno do pôvodného stavu, predídete tým možnému zníženiu vrátenej sumy o náklady vynaložené na uvedenie tovaru do pôvodného stavu.

Peniaze za tovar zašleme na bankový účet čo najskôr, najneskôr do 14 dní od dní od odstúpenia od zmluvy, nie však skôr než dôjde k doručenie vráteného tovaru späť na našu adresu kamennej predajne . Náklady na vrátenie tovaru sú v tomto prípade na strane kupujúceho. Kupujúci zodpovedá za správne číslo bankového účtu v tvare IBAN.

 

Dodržanie 14 dňovej lehoty

Lehota na odstúpenie od zmluvy trvá 14 kalendárnych dní, nie pracovných, a začína plynúť nasledujúci kalendárny deň po prevzatí tovaru spotrebiteľom (napr. ak prevezme si zákazník tovar v piatok, doba pre odstúpenie sa počíta od soboty vrátane).

Aké dokumenty priložiť?

Ku vrátenému tovaru vždy priložiť dokument - faktúru, ktorá potvrdí, že ste tovar zakúpili u nás a uľahčí nám identifikáciu daného tovaru a požiadavke.